Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Mart 2023 Çarşamba

'Kırsala yerleşin’ çağrısı

Alman Şehir ve Belediyeler Birliği Başkan Gerd Landsberg, Kırsal kesimde 1,3 milyondan fazla boş konut var” diyerek metropollerde yaşayanları şehir dışındaki evlere taşınmaya çağırdı.

'Kırsala yerleşin’ çağrısı

Alman Şehir ve Belediyeler Birliği Başkanı Gerd Landsberg, Funke Medya’ya konuştu. “Kırsal kesimde 1,3 milyondan fazla boş konut var” diyen Landsberg, evden çalışma modelinin genişletilerek, insanların şehir merkezinde çalışsa bile kırsal alanlardaki evlerinde yaşamaları sağlanmasını önerdi.

Başkan Landsberg aynı zamanda, “İnsanların kırsal kesimlerde iyi ve ucuz bir şekilde yaşayabilmeleri için demiryolu hattı gibi tüm ulaşım bağlantıları iyileştirilmeli” dedi. 

Asıl sorunu, ‘özellikle metropol bölgelerinde konut talebinin inanılmaz bir hızla artması’ olarak nitelendiren Landsberg; SPD, Yeşiller ve FDP yönetimindeki federal hükûmet tarafından konulan her yıl 400 bin yeni konut inşa etme hedefinin ise 'erişilmesi zor' olduğunu söyledi.

Geri Dön 22 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN