Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Aralık 2023 Salı

Kirasını ödeyemediği için evini terk eden sayısı artıyor

Almanya'da, geçtiğimiz yıl ülke genelinde 30 bine yakın konut, kirası ödenemediği için tahliye edildi. En fazla tahliye, Kuzey Ren-Vestfalya, Bavyera ve Aşağı Saksonya'da.

2022 yılında sadece Berlin ve Brandenburg eyaletlerinde 3 binden fazla kiracı evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Muhalefetteki Sol Parti'nin Federal Meclis Üyesi Caren Lay'in Federal Hükümet'e yönelttiği tahliyelerle ilgili soru önergesine Federal Adalet Bakanlığı tarafından verilen yanıtta, Berlin'de 2022 yılında 1.931 konutun tahliye edildiği ve bu sayının 2021'de 1.668 olduğu belirtildi. Brandenburg eyaletinde ise tahliye edilen konut sayısı 1.085 oldu.

Sol Parti: Tahliyeler yasaklanmalı

Lay, ödenmemiş kira borçlarının geri ödenmesine ilişkin fesihlerin kaldırılmasını ve "evsizliğe iten tahliyelerin" yasaklanmasını talep etti. Lay, "Federal hükümet harekete geçmezse, kiralar aşırı derecede artacağı için daha fazla insan evini kaybedecek. Her bir tahliye çok fazla." dedi.

Geri Dön 05 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN