Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Eylül 2023 Pazartesi

Kiralar küçük şehirlerde de hızla artıyor

Almanya'da kira artışları özellikle büyük şehirlerde tartışılsa da, küçük şehirlerde de konut fiyatları hızla artıyor.

Kiralar küçük şehirlerde de hızla artıyor

Kira fiyatlarındaki artış uzun süredir tartışılıyor. Ancak bu genellikle büyük şehirlerin problemi olarak görülüyor. Oysa yeni verilere göre küçük şehirlerdeki konutların fiyatları da hızlı bir şekilde yükseliyor. 

Federal hükümetin güncel verilerine göre birçok küçük şehirde kiralar büyük şehirlere kıyasla çok daha hızlı bir şekilde artıyor. Geçen yıl kira artışının en fazla olduğu şehir Aşağı Saksonya'daki Delmenhorst idi. Onu Rheinland-Pfalz'daki Worms şehri takip etti. Yaşanan bu kira artışına rağmen küçük şehirlerde konut kiralamak, metropollere kıyasla hala çok daha uygun. 

Hükümetin incelemelerine göre 2022 yılında ülke genelinde kiralar bir önceki yıla kıyasla yüzde 3,5 artarak metrekare başına 9,83 avroya yükseldi. Sol Parti'nin konut politikası sözcüsü Caren Lay, kira artışlarının küçük şehirleri de etkilemesinin altını çizerek, bu konuda önlem alınması için hükümete çağrıda bulundu. 

Geri Dön 25 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN