Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Kasım 2022 Perşembe

Kiracılara müjde: Karbon vergisi paylaştırılacak

Almanya’da karbon vergisi ödemelerine ev sahipleri de dahil edilecek. Daha önce kiracıların ödediği vergi, ev sahipleri ile paylaştırılacak.

Düzenlemelere göre, ev sahiplerinin vergiye katkı payı, bir binanın karbon salınımına bağlı olarak hesaplanacak. Örneğin karbondioksit salınımı çok yüksek olan bir binada, ev sahipleri iklim vergisi maliyetlerinin yüzde 95’ine kadarını karşılayabilir. 

FDP’in imardan sorumlu politikacısı Daniel Föst katıldığı ARD yayınında şöyle konuştu:

Karbon vergisi maliyetlerini, kiracılar ve ev sahipleri arasında adil bir şekilde paylaştırmak istiyoruz. Yeni düzenlemeler ev sahiplerini de enerji verimliliğini artırmak, temiz enerjiye geçmek için motive edecektir, binalara yapılan yatırımlar artacaktır.

Geri Dön 10 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN