Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Eylül 2022 Salı

Kiracılara iyi haber: Yasal güvence hazırlığı başladı

İmar Bakanı Klara Geywitz, artan enerji maliyetlerini karşılamakta zorlanan kiracalarına yönelik yasal güvence hazırlıklarının başladığını duyurdu.

İmar Bakanı Klara Geywitz, katıldığı ARD yayınında, artan enerji giderlerini karşılamayacak durumda olan kiracılara yasal bir güvence vermek istediğini söyledi. Bakan Geywitz, “Koalisyon anlaşmasında kontrat fesihlerinin yeniden düzenlenmesi gerektiğini açıkça belirtmiştik. Ayrıca yardım paketlerinde de hiç kimsenin ek faturalarını ödeyemediği için kontratını feshetmekle tehdit edilemeyeceği maddesi de yer alıyor. Adalet Bakanı Marco Buschmann'ın yasal düzenlemeleri hızla hayata geçireceğine inanıyorum” dedi. Artan arsa fiyatlarına da dikkat çeken İmar Bakanı, “Belediyeler, arazilerini satmak yerine kiraya vermeyi tercih etmeli. Bu şekilde spekülasyonların önüne geçebiliriz" diye konuştu. 

Sektörde artan fiyatlar ve kalifiye işçi sıkıntısına rağmen yeni yapılan binalarda standartların düşürülmeyeceğini söyleyen İmar Bakanı, “ İklim krizi nedeniyle standartlar asla değiştirilemez. Yeni binalarda yalıtım ya da güneş paneli gibi sistemler önceliğimiz” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 20 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN