Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Haziran 2024 Salı

Kiracılar dikkat: Son tarih 30 Haziran

Almanya'da 1 Temmuz'dan itibaren, kira bedeline dahil edilen Kablo TV ücretini ödemek istemeyen kiracılar, 30 Haziran'a kadar televizyon izleme seçeneklerini belirlemeli.

Almanya'da 1 Temmuz'dan itibaren kiracılar, kira bedeline dahil edilen Kablo TV ücretini (Nebenkosten) ödemek zorunda kalmayacak. Ev sahiplerinin artık TV ücretlerini ek maliyetlere yansıtmasına izin verilmeyecek. Bu değişiklikten yaklaşık 12 milyon kiracı etkilenecek.

Kiracılar, 30 Haziran'a kadar televizyon izleme seçeneklerini belirlemeli. Temmuz ayından itibaren, kablo, anten, uydu veya internet üzerinden televizyon yayınlarını nasıl almak istediklerine kendileri karar verebilecekler. Köln Kiracılar Birliği Genel Müdürü Hans Jörg Depel, kiracıların bu konuda aktif olmaları gerektiğini belirtti. Ev sahipleri, Kablo TV hizmeti sağlamaya devam edebilir, ancak kiracılar bu hizmeti kullanmak zorunda değil.

Kablo TV ücretlerinin ev sahibi tarafından sağlanması durumunda, bunun her zaman en ucuz seçenek olmayabileceği kaydedildi. Elektrik, doğal gaz veya cep telefonu hizmetlerinde olduğu gibi, kiracıların Kablo TV bağlantıları için de farklı teklifleri değerlendirmesi önerildi. Tüketici Koruma Merkezi (Verbraucherzentrale), bireysel sözleşmelerin toplu sözleşmelere kıyasla biraz daha pahalı olabileceği konusunda uyardı. Fiyat artışının aylık 2 ila 3 avro aralığında olması bekleniyor.

Geri Dön 25 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN