Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
16 Eylül 2023 Cumartesi

Kiracılar da balkona güneş enerjisi sistemi kuracak

Almanya'da federal hükûmetin hazırladığı yasayla birlikte, artık kiracılar da mülk sahipleri gibi balkonlarına küçük güneş enerjisi sistemleri kurabilecekler.

Almanya'da federal hükûmet, balkonlara güneş enerjisi panellerinin kurulumunu kolaylaştırmaya kararlı. Hükûmet, kabine toplantısında onayladığı yasa tasarısı ile kiracılar ve mülkiyet sahipleri kanunlarında değişiklikler yapacak. Artık kiracılar da mülk sahipleri gibi balkonlarına küçük güneş enerjisi sistemleri kurabilecekler. Bu, güneş enerjisi panellerinin balkonlara takılmasını ev sahipleri ve mülk sahiplerinin engelleyemeyeceği anlamına geliyor. Taslak yasaya göre, güneş enerjisi panellerinin nasıl takılacağı hala ev sahipleri ve mülk sahiplerinin yetkisinde olacak, ancak temelde bunu yasaklayamayacaklar.

Bu tasarı, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektrik payını artırmayı amaçlayan bir reform paketinin parçası. Ağustos ayında kabine, mini güneş enerjisi sistemleri sahiplerinin bürokratik yükünü azaltmayı hedefleyen bir yasa tasarısını zaten onaylamıştı.

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Tüketici Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Wolfgang Schuldzinski, büyük güneş enerjisi sistemlerinin aksine, bireylerin fişe takılabilen güneş enerjisi cihazlarını balkonlarına kolayca kurabileceklerini ve doğrudan kullanabileceklerini belirtti.

Balkon güneş enerjisi panellerinin maliyeti 500 avrodan başlıyor ve konumlarına bağlı olarak, modül başına yılda yaklaşık 300 kilovat saat elektrik üretebiliyorlar.

Taslağın yasalaşması için Federal Meclis'ten geçmesi gerekiyor.

Geri Dön 16 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN