Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Haziran 2023 Salı

Kira artışı beklentisi

Almanya’da ülke genelindeki konut açığının, 2025 yılına kadar 700 bine yükseleceğini öngörülmesiyle birlikte ev kiralarının da artacağı tahmin ediliyor.

Artan göçle birlikte Almanya’da konut talebinin karşılanmasında sıkıntılar yaşanıyor. Emlak Sektörü Komisyonu (ZIA: Zentraler Immobilien Ausschuss), ülke genelindeki konut açığının, 2025 yılına kadar 700 bine yükseleceğini öngörüyor. Bununla birlikte ev kiralarının da artacağı tahmin ediliyor.

Konut fiyatları ucuzladı

Federal İstatistik Ofisi’nin verilerine göre ise, konut fiyatları, 2022’nin ilk çeyreğine kıyasla yüzde 6,8 ucuzlayarak, son 23 yılın en düşük seviyesine geriledi. Bild’de yer alan habere göre, en sert düşüşler, Berlin, Hamburg, Münih, Köln, Frankfurt am Main, Stuttgart ve Düsseldorf gibi metropollerde kaydedildi. 

Geri Dön 27 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN