Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2023 Perşembe

Kene sezonu erken başladı

Alman Ordusu’nun Mikrobiyoloji Enstitüsü, küresel ısınma sebebiyle, bu yıl kene sezonunun ‘daha erken’ açıldığını bildirdi.

Robert Koch Enstitüsü (RKI), nisan başında, Bavyera ve Saksonya eyaletlerinde bazı bölgeleri ‘riskli alan’ ilan etmişti. Riskli alanlara; Baden-Württemberg, Hessen’ın güneyi, Thüringen’in güneydoğu kesimleri ve Brandenburg’un güneyi de eklendi. Bunun üzerine Daimi Aşılama Komisyonu, bu bölgelerde yaşanlara kenelere karşı yapılan TBE aşısını önerdi.

Alman Ordusunun Mikrobiyoloji Enstitüsü de, kene salgının erken başlamasının sebebi olarak küresel ısınmayı işaret etti.

Kenelerin taşıdıkları bir çeşit virüs nedeniyle, beyinde iltihaba neden olabileceği belirtildi. Özellikle 60 yaş ve üzeri için uyarıda bulunuldu, semptomların griple benzer özelliklerde olduğu bildirildi.

Uzmanlar kenelerden korunmak için çalı ve ormanlık alanlara giderken sprey kullanılmasını, kapalı kıyafetler giyilmesini ve vücudun kontrol edilmesini öneriyor.  

Geri Dön 13 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN