Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Nisan 2024 Çarşamba

'Kedi istilası' uyarısı

Almanya Hayvanları Koruma Derneği (Deutscher Tierschutzbund), sokak kedilerinin sayısında ciddi bir artış gözlemlediğini duyurdu.

'Kedi istilası' uyarısı

Söz konusu durumun, kontrolsüz üreyen kısırlaştırılmamış kedilerin sayısının artması nedeniyle oluştuğunu ifade eden dernek, ülke genelinde serbest dolaşan kedilere zorunlu kısırlaştırma çağrısı yaptı. Dernek ayrıca, önümüzdeki aylarda hayvan barınaklarında aşırı miktarda kedi akını yaşanabileceği konusunda da uyarı yayınladı. Bu durumun nedeni de evlerde ve sokaklarda kontrolsüz üreyen kısırlaştırılmamış kediler olarak gösterildi. Dernek, zaten aşırı kalabalık olan hayvan barınaklarında bulunan, başkasına verilen veya terk edilen istenmeyen kedi yavrularının sayısının bundan sonraki dönemde daha da artacağını tahmin ediyor.

Alman Hayvan Refahı Derneği Başkanı Thomas Schröder, "Federal hükûmet görünüşe göre, durumun ciddiyetinin farkında değil. Kedilerin sefaletinin göz ardı edilmesi hayal kırıklığı yaratıyor. Önümüzdeki birkaç ay, yavru kedi bolluğu nedeniyle hayvanları koruma dernekleri ve hayvan barınakları için zorlu bir sınav olacak. Zaten kapasite sınırına ulaşmışlar, şimdi bir de sayısız kediyle baş başa kaldılar" dedi.

Hayvanları Koruma Derneği’ne göre, Almanya genelinde yaklaşık 2 milyon sokak kedisi var.

Geri Dön 17 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN