Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Aralık 2023 Çarşamba

Kaymak tabakanın serveti dudak uçuklattı

Almanya'da nüfusun yüzde 0,01'inin serveti, gayri safi yurtiçi hasılanın en az 3'te 1'ine denk geliyor.

Almanya'daki süper zenginlerin varlıklarının, hesaplanandan çok daha üzerinde olması bekleniyor. Son tahminler 900 milyar avroydu ancak 200 milyar avroyu aşan ek varlıklar da tespit edildi.

Hans Böckler Vakfı tarafından yapılan araştırmaya göre, Almanya'da süper zenginlere ait milyarlarca avro değerinde 11 ek varlık daha olduğunu ortaya koydu. Vakıf, ayrıca bilinen süper varlıkların önceki analizlerde kısmen düşük değerlerde hesaplandığını varsayıyor.

En az 1,4 trilyon ama 2 trilyonu da bulabilir

Araştırmaya göre, Almanya'da süper zenginlere ait varlıklarının değerinin en az 1,4 trilyon avro civarında olması tahmin ediliyor. Bu rakamın 2 trilyon avroyu bulması da muhtemel.

1,4 trilyon avro, Almanya'nın yıllık gayri safi yurt içi hasılasının (GSYH) üçte bir ila yarısına denk geliyor. Bu da varlıkların, yaklaşık 4 bin 300 süper zengin arasında dağıtıldığı anlamına geliyor.

Geri Dön 13 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN