Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Aralık 2022 Cumartesi

Kapsamı genişledi ama Sol Parti’den ‘göz boyama’ tepkisi geldi

Enerji yardımının kapsamı genişledi. Artık mazot ve paletle ısınanları da kapsıyor. Sol Parti bu uygulamayı eleştirdi. Mazot fiyatlarının 10 aydır katlanarak arttığını söyleyen Dietmar Bartsch “Tek seferlik düşük yardımlarla halkın gözü boyanıyor” dedi.

Doğalgazda tavan fiyat uygulaması mazot ve paletle ısınanları kapsamadığı gerekçesiyle tartışmaya açılmıştı. Federal Meclis’ten çıkan kararda bu haneler de enerji yardımı kapsamına alındı. Fakat tartışmalar bitmedi. Saksonya Başbakanı Michael Kretschmer, yardımlarda şirketlerin kapsam dışında kalmasını eleştirdi. Kretschmer konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

Küçük ve orta ölçekli şirketlerin bu yardımlardan faydalanamaması büyük bir hata. Birkaç yıl önceye kadar bu işletmelerin bir çoğu yakıtlarını politikacıların tavsiyesiyle pelete çevirmişti. Ancak bu krizde yalnız bırakıldılar. Şirketlere destek vermek için planlanan 1 milyar avroluk fon da kayıpları karşılamaya yetmeyecek.

Sol Partili Dietmar Bartsch ise mazot fiyatlarının 10 aydır katlanarak arttığına dikkat çekti ve “Hükûmet henüz harekete geçmeye karar verdi. 1,8 milyar avroluk fon hanelerin dörtte biri mazot ile ısınırsa harcamaları karşılamaya yetmeyecektir. Tek seferlik düşük yardımlarla halkın gözü boyanıyor” eleştirisinde bulundu.

Geri Dön 17 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN