Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Şubat 2024 Salı

Kansere karşı umut: mRNA aşısı

BioNTech'in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, mRNA tabanlı kanser aşısının 2030'dan önce onaylanmasını beklediklerini söyledi.

Kansere karşı umut: mRNA aşısı

Almanya’da Mainz merkezli biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortağı ve CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, ilk mRNA tabanlı kanser aşılarının 2030'dan önce onaylanmasını beklediklerini bildirdi.

Şahin, tıbbın uzun vadede kanseri kontrol altına alma veya ideal olarak tedavi etme konusunda doğru yolda olduğunu söyledi. Spiegel dergisine konuşan Şahin, "Prensip olarak, birçok kanser türünün daha erken tespit edilememesi ve tedavi edilmesinin daha kolay olmaması için hiçbir neden göremiyorum” dedi.

Dijital teknoloji ve yapay zekayı 'büyük bilgi devrimi' olarak değerlendiren Prof. Şahin, "Günümüzde her şey eskisinden çok daha hızlı gerçekleşiyor” dedi. Yapay zekaya güvendiğin söyleyen Şahin, şu anda 30'a yakın yeni kanser tedavisini araştırdıklarını belirtti. Şahin, 2026 yılından itibaren ilk mRNA tabanlı kanser aşılarının onaya hazır olacağını umuyor. Şahin, "2030 yılına kadar piyasada geniş bir kanser tedavisi portföyüne sahip olmak istiyoruz" dedi.

Geri Dön 06 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN