Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Aralık 2022 Perşembe

Kanser ilaçları tükendi, triyaj riski kapıda!

Almanya’da ilaç krizi büyüyor. Kanser ilaçlarında da kıtlık var. Bunun ilaç triyajı riskini de beraberinde getirdiği söyleniyor.

Kanser ilaçları tükendi, triyaj riski kapıda!

RS virüsleri ve grip nedeniyle ateş şurubu, ağrı kesici ve antibiyotiklere talep artıyor ancak eczanelerin rafları boş. Tüm ilaçların kıtlığına ek olarak bir de kanser ilacının yetersizliği eklendi. Bağırsak kanseri tedavisi ilacı bulunamıyor.

Medipolis şirketinden Jena eczacısı Christian Wegner, BILD'e verdiği demeçte, “Bu hafta sonunda ilaçları tamamen tüketmiş olacağız. Doktorlar ve eczacılar hangi hastanın son kanser ilacını alacağına nasıl karar verecekler?” dedi.

Yani içler acısı durumun özeti, artık ilaç triyajı riski söz konusu. Eczacılık Derneği Phagro, "Tedarik darboğazları bazı yerlerde dramatik boyutlara ulaştı” uyarısında bulundu.

Bakandan açıklama

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ilaç tedariğinde yaşanan darboğaza çözüm olarak özellikle çocuk ilaçları için fiyat kurallarının değişmesi gerektiğini bildirdi. SPDli Bakan, ARD’ye yaptığı açıklamada, “İlaçlardaki indirim politikaları arzın karşılanamamasına neden oldu. Sağlık sigortaları özellikle çocukların tedavisinde kullanılan ilaçlar için daha fazla ödeme yaparsa bu darboğazdan çıkabiliriz” dedi.

Geri Dön 22 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN