Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Şubat 2023 Cumartesi

Kamu emekçileri işverenlerin teklifini reddetti

Ver.di Sendikası ve Alman Devlet Memurları Derneği (DBB) Belediye İşveren Sendikaları Birliği’nin zamlarla ilgili ilk teklifinin adil olmadığını savundu.

Almanya’da Belediye İşveren Sendikaları Birliği, zamlarla ilgili ilk teklifini sundu. Tagesschau’nun haberine göre, bu yıl için yüzde 3, gelecek yıl için yüzde 2’lik olmak üzere toplam yüzde 5 lik bir artış ve 2500 avroya kadar tek seferlik bir ödeme teklif edildi. Ayrıca tüm çalışanları kapsayacak şekilde Noel ikramiyelerinin de yükseltileceği duyuruldu. 

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, “Bu teklif kamu emekçilerine olan saygımızın bir ifadesidir” diye konuştu.

Belediye İşveren Sendikaları Birliği Başkanı Wolf-Rüdiger Michel “Verebileceğimiz en iyi teklifi sunduk” derken Ver.di Sendikası ve Alman Devlet Memurları Derneği’nden konuya ilişkin açıklama geldi. Teklifin ‘adil olmadığı’ belirtilirken, Alman Devlet Memurları Derneği Başkanı Ulrich Silberbach, “Hayal kırıklığımızı sokaklara taşımaya hazırız. “mesajını verdi. 

Toplu pazarlıklarda üçüncü turun 27-29 Mart tarihlerinde Potsdam'da yapılması planlanıyor. 

Geri Dön 25 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN