Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Ocak 2023 Perşembe

Kamu emekçileri için ilk tur başarısız geçti: Uyarı grevleri kapıda

Kamu hizmetlerinde 2,5 milyon emekçi için istenilen maaş artışı işverenler tarafından reddedildi. Ver.di Sendikası, uyarı grevleri yapılacağını duyurdu.

Kamu hizmetlerindeki 2,5 milyon çalışan için başlayan toplu pazarlıkların ilk turunda anlaşmaya varılamadı. 

Tagesschau’nun haberine göre, sendikaların ayda en az 500 avro olmak üzere yüzde 10,5 zam talebi ve eğitim ödeneklerinin ayda 200 avro yükseltilmesi talepleri kabul edilmedi. Ver.di Sendikası Başkanı Frank Werneke, “Önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek uyarı grevlerine herkes hazır olsun” açıklamasında bulundu. 

2020'deki son toplu iş sözleşmelerinden bu yanan fiyatların yüzde 11 artığının altını çizen Werneke, “Hayat pahalılığına rağmen maaşlarımız sadece yüzde 3 ila 4 oranında yükseltildi. Emekçinin maaşı enflasyonun altında eziliyor” ifadelerini kullandı. 

Alman Devlet Memurları Birliği Başkanı Ulrich Silberbach da grevlere eşik edeceklerini bildirdi. Belediye İşverenleri Birliği (VKA) ise “Reel ücret artışları, son 10 yıldır maaşlara yansımıyor” ifadelerini kullandı. 

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, müzakereler konusunda, korona salgını ve Ukrayna savaşının hem çalışanların hem de belediyelerin yükünü artırdığı yorumunda bulundu. Faeser, ikinci turda görüşmelerin daha yapıcı ilerleyebileceğini dile getirdi. 

Geri Dön 26 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN