Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Ekim 2022 Perşembe

Kamu çalışanları yüzde 10,5 zam talep etti

Ver.di Sendikası ve Alman Devlet Memurları Birliği kamu personeli için toplu pazarlık turları öncesinde ortak zam taleplerini belirledi. Buna göre ayda en az 500 avro olmak üzere yüzde 10,5 zam talep edildi.

Kamu çalışanları yüzde 10,5 zam talep etti

Almanya’da sendikalar kamu personeli için ortak zam talebini belirledi. Ver.di ve Alman Devlet Memurları Birliği, önümüzdeki yıl için ayda en az 500 avro olmak üzere memur maaşlarına yüzde 10,5 zam talep ediyor. Ayrıca kamudaki eğitim ödeneklerinin de ayda 200 avro yükseltilmesi talep edildi. 

Alman Devlet Memurları Birliği Başkanı Ulrich Silberbach, DPA’ya verdiği demeçte, “Yüksek enflasyon nedeniyle memur maaşlarında yaşanabilecek kaybı kabul etmiyoruz” diye konuştu. 

Belediye İşverenleri Birliği (VKA) Başkanı Karin Welge ise zam oranlarını, karşılanması mümkün olmayacak kadar yüksek olarak değerlendirdi. İşverene olan maliyetinin 15,4 milyar avro olacağı açıklandı. Welge, taleplerin uygulanmasının ‘bu şekilde kesinlikle mümkün olmadığını’ söyledi.

2,5 milyon devlet memurunu kapsayacak müzakereler ocak ayında gerçekleşecek. Uzmanlar zam oranlarında anlaşma sağlanamazsa kışın kreş ya da toplu taşıma sektöründe çalışanların greve gidebileceğini bildirdi. 

Almanya’da, eylül ayı enflasyon oranının rekor kırarak yüzde 10'a yükseldi. Son açıklanan rakamla ülkedeki enflasyon oranı 1951'den bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaşmış oldu.

Geri Dön 13 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN