Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2024 Salı

Kalkınma Bakanı’ndan bütçe sitemi

Kalkınma Bakanı Svenja Schulze, Almanya'nın 2025'te uluslararası kalkınmaya az para harcamasının, uzun vadede ülkeye zarar vereceğini savundu.

Almanya Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanı Svenja Schulze, 2025 yılı için uluslararası projelere ayrılan bütçenin yetersiz olduğunu belirtti. Schulze, koalisyon hükûmetinin bu kararının uzun vadede Almanya'ya zarar vereceğini savundu.

Sosyal Demokrat Partili (SPD) Schulze, Ippen Medya’ya yaptığı açıklamada, hükûmetin 2025 yılı bütçe tasarısında kalkınmaya ayrılan miktarın Berlin'in uluslararası hedeflerine ulaşması için yeterli olmadığını ifade etti. SPD'li politikacı, "Sahra Çölü'nün güneyindeki ülkelere daha fazla bütçe ayırmamız gerektiğini biliyorum. Ancak mevcut meblağ ile faaliyetlerimizi sürdüreceğiz" dedi.

Almanya'da SPD, Yeşiller ve FDP'nin oluşturduğu koalisyon hükûmeti, geçen hafta dış ve iç güvenliğe yapılan harcamaları artırmayı öngören bir bütçe tasarısı üzerinde uzlaştı. 2025 bütçesi kapsamında ise paraların büyük çoğunluğu Almanya'daki projelere yönlendirilecek.

Schulze, diğer ülkelerin kalkınmasının Almanya'nın güvenliğiyle doğrudan ilişkili olduğunu belirterek, "Ülkemiz ve ekonomimiz küresel bir ağın parçası. Bu yüzden uluslararası kalkınma projelerine bütçenin yüzde 2 ila 3'ünü harcayacağız. Bu paranın iyi kullanıldığını düşünüyorum, çünkü yoksullukla mücadele edeceğiz" dedi.

Schulze, dünya genelindeki en büyük terörizm sorununun Sahra Çölü'nün güneyindeki bölgelerde olduğunu vurguladı. "Bu bölgelerde insanlar aşırı dindar olduklarından değil, gelir ihtiyacından dolayı terör gruplarına katılıyor. Çözüm ise istihdam ve eğitimden geçiyor, bu da daha fazla kalkınma politikası gerektiriyor" şeklinde konuştu.

Geri Dön 09 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN