Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mart 2024 Perşembe

Kahve kıtlığı kapıda: Fiyatlar artabilir

Alman Kahve Birliği, önümüzdeki yıldan itibaren kahvede yaşanacak kıtlık sebebiyle fiyatların ciddi biçimde artabileceğini öne sürdü.

Alman Kahve Birliği, gelecek yıl itibariyle kahve arzında bir kıtlık yaşanacağını ve bu durumun kahve fiyatlarını önemli ölçüde artıracağı konusunda uyarıda bulundu. Kıtlık endişesi, Almanya ve Avrupa pazarlarını olumsuz etkileyebilir. Ancak, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu bu konuda farklı bir görüşe sahip. AB Komisyonu'ndan bir yetkili, kahve fiyatlarında beklenen artışa dair herhangi bir emare olmadığını, hammadde fiyatları üzerindeki etkinin sınırlı olacağını savundu.

Alman Kahve Birliği'nin açıklamalarına göre, bürokratik engeller ve çiftçilerin yasal gereklilikleri karşılama konusundaki zorlukları, bu potansiyel kıtlığın ana nedenlerinden biri olarak görülüyor. Birlik, çiftçilerin sadece yaklaşık yüzde 20'sinin yeni yönetmelik gerekliliklerini yerine getirebildiğini açıkladı.

31 Aralık'tan itibaren uygulamaya konulacak Ormansızlaşmadan Arındırılmış Ürünler Yönetmeliği (EUDR) ise şirketlerin ürünleri için ormanların kesilmediğini veya zarar görmediğini kanıtlamasını zorunlu kılıyor. Bu yasanın ihlali hâlinde, şirketler AB içindeki yıllık cirolarının en az yüzde 4'üne kadar varan yüksek miktarda para cezalarıyla karşı karşıya kalabilirler.

Geri Dön 14 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN