Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mart 2024 Pazartesi

Kağıda veda: Almanya dijitalleşecek

Almanya kağıda veda ediyor. Ehliyetten, sosyal yardımlara kadar pek çok işlem, yakında dijital ortamda yapılabilecek..

Alman idaresinin uzun ve kağıt ağırlıklı bürokratik işlemleri, yakında önemli bir değişikliğe uğrayacak. Alman hükûmeti, vatandaşların 2028 yılından itibaren ehliyet, kimlik kartı, ebeveyn parası gibi pek çok idari hizmeti çevrimiçi olarak talep edebileceği ve hatta mahkemede bu hizmetlerin dijital olarak sunulmasını talep edebileceği yeni bir adım attı. Bu değişiklik, Yeni Çevrimiçi Erişim Yasası (OZG 2.0) ile sağlanacak ve işsizlik parası veya Federal Eğitim Yardımı Yasası (Bafög) gibi hizmetler de dahil olmak üzere birçok idari işlemin dijitalleştirilmesini içerecek.

Yasanın uygulanması, teknik ve yasal olarak mümkün olan hizmetlerle sınırlı olacak; dolayısıyla, internet üzerinden evlenmek gibi işlemler mümkün olmayacak. Yasal değişiklik ilk etapta federal düzeydeki idari birimleri etkileyecek ve vatandaşların hesapları, merkezi bir federal hesaba odaklanacak şekilde düzenlenecek. Bu, vatandaşların resmi işlemlerini online olarak halletmeleri için kullanacakları bir hesap olacak.

Ayrıca, vatandaşlar için giriş sürecinin ve ödeme seçeneklerinin basitleştirilmesi planlanıyor. Çevrimiçi bankacılıkta olduğu gibi, tek seferlik bir kimlik belirleme prosedürü yeterli olacak ve nakit, Girocard, PayPal, Apple Pay ve Google Pay gibi çeşitli ödeme yöntemleri sunulacak. Bu değişiklikler, Alman yönetiminin dijitalleşme konusunda ilerlemesini ve kağıt kullanımının azaltılmasını amaçlıyor. Trafik Işıkları Koalisyonu tarafından desteklenen bu yasa ile, belgelerin ve başvuruların dijital olarak sunulması mümkün hâle gelecek, böylece kağıt işlemleri minimuma indirilecek.

Geri Dön 04 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN