Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Mart 2023 Perşembe

Kadınlara özel park alanı

Kadınlara saldırıların artması nedeniyle özellikle otopark çıkış kapılarına alarm dedektörü konuldu. Yine kadınlar için özel park alanları ayrıldı. 

Kadınlara dönük saldırılarına artmasının ardında bir dizi önlemler alındı. Alarm sistemi kuruldu ve otoparklarda özel alanlar oluşturuldu.

Peki belirtilmiş bu alanlara park etmek, diğer herkes için yasak mı? Hayır, çünkü herkes kamusal alanlara park edebilir. Karayolu trafik düzenlemelerinde (Straßenverkehrsordnung - StVO) kadınlar için özel park yeri ifadesi bulunmuyor. Aynı durum anne-çocuk ve aile park yerleri için de geçerli. Yani, bu işaretler sadece tavsiye niteliğinde, cezası veya bir yaptırımı yok. 

Ancak buna özel otoparklarda dikkate etmek gerekiyor. Çünkü otoparkın ait olduğu özel firma veya kurum, kendi yönetmeliğinde erkeklerin kadınların park yerlerine park etmesine izin verilmediğini özellikle belirtmiş olabilir. Böyle bir ihlal durumunda ise, araç sahibinin aracı çekilebilir ve o park yerine giriş yasağı konabilir. Daha sonra ihlal durumunda araba çekilebilir.

Geri Dön 23 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN