Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2024 Cumartesi

Kadınlar trafikte erkeklerden daha çok küfrediyor

Car Gurus tarafından yapılan ankete göre; Almanya'da kadınlar, trafikte erkeklerden daha fazla küfrediyor.

Kadınlar trafikte erkeklerden daha çok küfrediyor

Almanlar yılda ortalama 14 bin 200 kilometre yol yapıyor ve küfürler en çok uzun tatil yolculuklarında kullanılıyor. Araç kamerası üreticisi Nextbase'in anketine göre, en popüler hakaretler "Idiot" ve "A...loch", "Penner" gibi kısa ve kolay söylenen kelimeler. Kadın sürücüler ve yolcular, ankete göre yüzde 70 oranında küfrederek erkekleri geride bırakıyor. Erkeklerin ise yüzde 63'ü trafikte küfrediyor.

Küfür etme alışkanlıkları

Araçta küfretmenin yaygın olmasının başlıca nedeni, küfredilen kişinin genellikle bunu duymaması ve farkına varmaması. Kadınlar genellikle sadece camlar kapalıyken küfrediyor, bu da küfürün sosyal görgü kurallarına uyulduğunu ve kendini ifade etme biçimi olduğunu gösteriyor. Araçta çocuklar varsa ebeveynler genellikle küfürden kaçınıyor ve "OF" (ohne Führerschein - ehliyetsiz) gibi ifadeler kullanılıyor.

Ciddi cezalar var

Erkeklerin sadece yüzde 2'si, kadınların ise yüzde 4'ü kamuya açık şekilde küfrediyor çünkü hakaret, ceza gerektiren bir suç. Örneğin, "Seni tahta kafalı" demenin cezası 750 avro, "idiot" demek ise 1.500 avroya mal oluyor.

Geri Dön 01 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN