Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ekim 2023 Pazartesi

Kaçakçılık suçunda ciddi artış

Almanya’da son yıllarda kaçakçılık suçunda ciddi bir artış yaşanıyor. Polis raporuna göre, son yıllarda suçlular arasında Alman vatandaşlarının artışı da dikkat çekici.

RND’de yer alan habere göre; Sol Parti lideri Dietmar Bartsch’ın İçişleri Bakanlığına verdiği soru önergesine yanıt geldi. Yanıtta, federal polisin ‘insan kaçakçılığı’ şüphesiyle yakaladığı kişi sayısı 2021 yılında 2 bin 132, 2022 yılında 2 bin 728 iken, bu yılın eylül ayına kadar 1.683 kişi yakalandı.

Alman vatandaşları üçüncü sırada

En çok yakalanan kaçakçılık şüphelileri Suriyeli. Suriyelileri sırasıyla Türkler ve Almanlar takip ediyor.

Sol Parti lideri, artan kaçakçılığın sorumluluğunun İçişleri Bakanı Nancy Faeser’e ait olduğunu söyledi. RND’ye konuşan Bartsch, “Kaçakçılık suçundaki artış, Bakan Faeser koltuğa oturduğundan beri keskin biçimde arttı. Trafik ışığı hükûmeti uzun süredir gözlerini buradan kaçırıyor ve gelen uyarıları dikkate almıyor” açıklamasında bulundu.

Geri Dön 16 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN