Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Ekim 2022 Salı

Kaçak ağaç kesimi arttı

Enerji krizi, birçok sorunu da beraberinde getirdi. Almanya’da katlanan enerji fiyatları nedeniyle birçok insan oduna yöneldi. Artan taleple birlikte ormanlık bölgelerde kaçak ağaç kesimleri de artış gösterdi.

Katlanan enerji fiyatları nedeniyle Almanya’da birçok insan ısınmak için yeniden oduna yöneldi. Artan taleple birlikte özellikle Münster gibi ormanlık bölgelerde kaçak ağaç kesimi de arttı.

Münster Orman Bölge Birimi’nden yapılan açıklamada, “Bir karavan ve motorlu testereyle gelip bagajlarını dolduran insanlar var. Bu kesinlikle bir hırsızlıktır. Ormanın halka açık olması size ait olduğu anlamına gelmez. Orman içinde yaşayan canlılara aittir” denildi. Yerdeki kuru odun ve dalların dahi toplanmaması gerektiğine dikkat çeken yetkililer, “Ekosistemin korunması için ölü ağaç ve dal dahil her şey bitkiler ve hayvanlar için besin ve yaşam alanıdır” ifadelerini kullandı.

Odun fiyatları 3 katına çıktı

Geçtiğimiz yıl odun, talaş maliyetlerinin metreküpünün 60 ila 70 avro arasında seyrettiğini söyleyen uzmanlar, rakamların bu yıl 200 avroya kadar yükseldiğini bildirdi. Uzmanlar izinsiz ağaç kesmenin para cezasından hapise kadar yaptırımları olduğunu da hatırlattı. 

Geri Dön 18 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN