Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ocak 2024 Cuma

Jo-Jo kışı: Havalar 30 derece ısınacak

Almanya genelinde 'Jo-Jo kışı' yaşanıyor. Son haftalarda ülkede kara kış etkili olurken; önümüzdeki hafta sıcaklıklar, -15 dereceden +15 dereceye kadar çıkacak.

Kasım ayı sıcak geçti, ancak aralık başında soğuklar başladı. Aralık ortasında bahar havası yaşandı, ardından yılın başında fırtınalar ve su baskınları yaşandı. Şu anda kutup soğukları etkili. Ancak gelecek hafta sıcaklıkların 15 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Bu hava değişikliğine 'Jo-Jo kışı' deniyor.

Sıcaklık değişimleri normal

İklim uzmanı Dr. Karsten Brandt, sıcaklık değişikliklerinin normal olduğunu ifade etti. Gelecek haftanın oldukça heyecan verici olacağını ifade eden Brandt, Kuzey Ren-Vestfalya, Rheinland-Pfalz, Saarland ve Baden-Württemberg'de pazartesi günü, Bavyera'da salı günü, Aşağı Saksonya, Hamburg ve Berlin'de çarşamba günü kar yağışı beklendiğini söyledi.

Brandt, "Gelecek hafta çok heyecanlı olacak, çünkü soğuktan sıcağa geçiş hiçbir zaman pürüzsüz olmayacak. Muhtemelen sadece kısa bir süreliğine sıcak olacak, sonra belki yeniden soğuk olacak. Tam bir roller-coaster yolculuğu gibi” dedi.

Çarşamba gecesi için don uyarısı

Çarşamba gecesi Almanya genelinde don uyarısı yapıldı ve sıcaklıklar -18 dereceye kadar düştü. Meteorolog Dominik Jung, önümüzdeki günlerde güneybatıdan ılık hava gelebileceğini ve bu durumun yoğun kar yağışına veya yağmura neden olabileceğini belirtti. Avrupa Meteoroloji Servisi de güneybatıda 16 derece, kuzeyde ise eksi 1 derece sıcaklık beklediğini açıkladı.

Berlin İtfaiye Teşkilatı, buz tutan nehir ve göllere girmemenin hayati önem taşıdığını söyledi. Buzun kırılması durumunda düşmenin ciddi tehlike oluşturabileceğini vurgulayan İtfaiye Teşkilatı, son günlerde oluşan ince ve kırılgan buz tabakasına dikkat çekti.

Geri Dön 12 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN