Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Aralık 2022 Cuma

İşverenler Derneği: Erken emeklilik bir hataydı

Almanya’da İşverenler Derneği Başkanı Rainer Dulger erken emekliliğin Almanya için bir ‘hata’ olduğunu savundu. Dulger hükûmete ’63 yaşında emeklilik’ uygulamasının sonlandırılması çağrısı yaptı.

İşverenler Derneği: Erken emeklilik bir hataydı

Almanya’da 2014 yılında, CDU/CSU ile SPD koalisyonu 1953’ten önce doğan ve 45 yılını doldurmuş tüm çalışanlara 63 yaşında emeklilik hakkı vermişti. Bu hakkı eleştiren Dulger, Alman Basın Ajansı'na verdiği demeçte “İşgücü piyasalarındaki açık istatistiklerle de ortaya kondu. Ciddi bir kayıp ve beyin göçü var. Politikacılar verilere göre hareket ederse sorunu çözebiliriz” ifadelerini kullandı.

Emeklilik Sigortası Dairesi’ne göre geçtiğimiz yıl 257 bin kişi erken emeklilik başvurusu yaptı. Bir önceki yıl bu sayı 260 bin seviyesindeydi. Konuya ilişkin konuşan Emeklilik Sigortası Daire Başkanı Gundula Rossbach, işverenlerle aynı fikirde değil. İnsanların sahip oldukları kanuni haktan yararlandıklarını söyleyen Rossbach, göstergelerin olumlu olduğuna da dikkat çekerek “Yasal emeklilik sigortası yıl sonunda 2,1 milyar avro fazlalık verebilir. Emeklilik sigortasındaki masrafların azalmasında korona salgını etkili oldu” diye konuştu.

Rossbach, ocak ile kasım ayları arasındaki zorunlu katkı payı ödemelerinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,5’lik bir artış olduğuna dikkat çekti. Emeklilik sigortası bütçesinin ise 350 milyar avrodan fazla olduğu bildirildi. 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN: TÜRKİYE'DE EYT ÇIKTI: PEKİ AVRUPALI TÜRKLER ETKİLENECEK Mİ?

Geri Dön 30 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN