Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Kasım 2023 Cuma

İstihdamda tarihi rekor

Almanya'da bu yaz, yani temmuz-eylül döneminde istihdamdaki kişi sayısı, Almanya'nın birleşmesinden bu yana ilk kez 46 milyonu aşarak tarihi bir rekor kırdı.

Almanya Federal İstatistik Dairesi'nin (Destatis) açıkladığı verilere göre, 3'üncü çeyrekte istihdam edilen kişi sayısı 46,02 milyon oldu. Bu, bir önceki yılın aynı dönemine göre 450 bin kişi, 2022'nin ilk çeyreğine göre ise 250 bin kişi artış anlamına geliyor. Önceki yılın en yüksek seviyesi ise 45,96 milyondu.

İstihdamdaki artış, özellikle hizmet sektöründe yaşandı. Hizmet sektöründe istihdam edilen kişi sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 550 bin kişi artarak 32,5 milyona ulaştı. Üretim sektöründe istihdam edilen kişi sayısı ise 300 bin artarak 12,5 milyona ulaştı.

Geri Dön 17 Kasım 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN