Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ocak 2023 Salı

İstifa eden Savunma Bakanı Lambrecht basını suçladı

Yoğun eleştirilerin ardından Savunma Bakanı Christine Lambrecht istifa etti. Lambrecht, sosyal medyadan yaptığı açıklamada basını suçladı.

İstifa eden Savunma Bakanı Lambrecht basını suçladı

Christine Lambrecht, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ayrılma kararını Scholz'a ilettiğini belirterek, "Basının aylardır şahsıma odaklanması, askerler, silahlı kuvvetler ve Alman vatandaşlarının çıkarına olan güvenlik politikası kararları hakkında objektif haber yapılmasına ve tartışılmasına pek izin vermiyor. Askerlerin ve ordudaki çok sayıda motive olmuş insanın değerli çalışmaları ön planda olmalıdır. Bu nedenle görevimden ayrılmaya karar verdim” ifadelerini kullandı. 

Bakan olmasına imkân sağlayan ve destekleyen herkese teşekkür eden Lambrecht'in, önümüzdeki günlerde istifası ile ilgili detaylı açıklama yapması bekleniyor.

Gaflarıyla öne çıkmıştı

Lambrecht, Aralık 2021'de verdiği bir röportajında ordu rütbelerini bilmediğini söylemişti. Lambrecht, Rusya-Ukrayna savaşından bir ay önce Ukrayna'ya 5 bin miğfer göndereceği açıklaması da tepki görmüştü.

Lambrecht, orduya ait helikopterle oğlunu askerlere ziyarete götürmüştü. Lambrecht'in oğlunun helikopterde çekilmiş fotoğrafını sosyal medyadan paylaşması yoğun eleştiri yağmuruna sebep olmuştu. Olayın ardından Lambrecht ve oğlu tatile de çıkmıştı. Aylar sonra Lambrecht, helikopterdeki fotoğrafı kendisinin çektiğini kabul etmişti.

Lambrecht, son olarak da yılbaşı gecesi havai fişek sesleri arasında yeni yıl mesajını sosyal medyada paylaşmıştı. Yine yoğun tepkilere neden olan hareketin ardından muhalefet istifasını istemişti. 

Elinde birayla açıklama yaptı

Scholz, istifanın ardından Lambrecht'in yerine geçecek kişi için kararın en hızlı şekilde verileceğini söyledi. İstifa ile ilgili açıklamayı bir bira fabrikasında yapan Scholz'un elindeki bira ile tebessüm ettiği görüntüler dikkat çekti.

Geri Dön 17 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN