Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2023 Cumartesi

İsteyen yılda bir kez cinsiyet değiştirebilecek

Almanya’da 2023’ten itibaren 14 yaşından büyükler cinsiyetlerini ve isimlerini değiştirebilecek. Cinsiyet değişimi yılda bir kez yapılabilecek ve 14-18 yaş arasındakiler için ebeveyn onayı istenecek.

İsteyen yılda bir kez cinsiyet değiştirebilecek

Almanya’daki trafik ışığı koalisyon hükümeti, "Kendi Kaderini Tayin Etme Yasası"nın detaylarını açıkladı. Adalet Bakanı Marco Buschmann ve Aile Bakanı Lisa Paus tarafından yapılan açıklamada, 2023 yılı ortasından itibaren 14 yaşından büyük her bireyin kendi iradesi ile cinsiyetini ve ismini değiştirebileceği belirtildi. Yasa gereği, cinsiyet değişimi yılda sadece bir kez yapılabilirken, bazı özel durumlarda birden fazla kez değiştirme imkanı da bulunuyor. Ancak bu özel durumlardaki oranın yüzde 1 ile 1.5 arasında olacağı tahmin ediliyor.

14 ile 18 yaş arasındaki bireylerin cinsiyet değişiminde ebeveynlerin onayı alınacak. Kadın-erkek tuvaletlerinin nasıl kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.

Muhalefetteki Hristiyan Demokrat Partiler ise bu değişikliklere karşı çıkarak, en azından 18 yaşın altındakiler için psikolojik rapor istenmesini önerdi.

Geri Dön 13 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN