Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Aralık 2022 Çarşamba

"İsteyen istediği zaman emekli olsun" çağrısı

Koalisyon ortaklarından FDP, emeklilik yaşıyla ilgili dikkat çeken bir öneride bulundu. Açıklamada “İsteyen istediği zaman emekli olsun. Uzun süre çalışan daha yüksek emekli maaşı alsın” teklifi yapıldı.

"İsteyen istediği zaman emekli olsun" çağrısı

Başbakan Olaf Scholz, emeklilik yaşının 67 yaşına çıkması gerektiğini söyledi. Artan erken emeklilik ve ortalama yaşam süresine dikkat çeken Scholz, “Erken emeklilik oranlarını düşürmeliyiz” dedi.

Scholz’un bu teklifine FDP’den destek ve bir de öneri geldi. FDP Başkan Yardımcısı Johannes Vogel, isteyenin istediği zaman emekli olduğu ancak emekli maaşının da çalışma süresine göre belirlendiği bir teklif yaptı. Vogel şöyle dedi:

İsveç örneğinde olduğu gibi esnek emeklilik sistemi Almanya’da da uygulanabilir. Buna göre, insanlar ne zaman emekli olmak istediklerine kendileri karar verebilir. Erken emekli olanların emekli maaşları düşük, uzun yıllar çalışmış olanların maaşları ise daha yüksek olacaktır. Sistem, insanları daha fazla çalışmaya teşvik edecektir.

SPD'den destek, sendikadan tepki

SPD’li Saksonya Başbakanı Stephan Weil da bu öneriye destek verdi.

Öte yandan Ver.di Sendikası ise erken emeklilik düzenlemesinin değiştirilmemesi gerektiğini savundu. Sendika Başkanı Frank Werneke, Bir çok insan ağır iş yükü nedeniyle mali kayıplara rağmen erken emekliliği tercih ediyor” diye konuştu. 

Geri Dön 14 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN