Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Ocak 2023 Cumartesi

İşte Bürgergeld yardım miktarları

Yeni yılla birlikte uygulamaya konulan Vatandaşlık Parası (Bürgergeld) ücretleri belli oldu. Bürgergeld, alanlar ayrıca kira yardımı da alacak. Peki kim ne kadar alacak? 

Almanya'da Hartz IV sosyal yardımının yerine ‘Bürgergeld’ vatandaşlık parası aldı. 1 Ocak 2023'te başlayan Bürgergeld'den yararlananların kirasının tamamı ve ısınma masraflarının makul bir kısmı ödenecek. 

BILD gazetesinde yer alan habere göre, Bürgergeld alanların 40 bin avroya kadar ve partnerlerinin 15 bin avroya kadar olan malvarlıklarına dokunulmayacak. Yardımdan yararlananların yaşadığı ev bir yıl boyunca göz ardı edilecek. Ev kişiye ait ve pahalı bile olsa kişi yardım almaya devam edecek. Bürgergeld alanlar televizyon vergisi de ödemeyecek. 

Bürgergeld, Hartz IV'a göre 50 avro daha yüksek belirlendi. Peki, Bürgergeld'en kim ne kadar yararlanacak?

İşte yardım miktarları: 

Tek başına yaşan bekarlar ve çocuğunu tek yetiştiren bekar ebeveynler aylık 502 avro 

Her ikisi de yardım alan çiftler,  kişi başı 451 avro

-18-24 yaşları arasındaki gençler aylık 402 avro

-15-18 yaşları arasındaki gençler aylık 420 avro

-7-14 yaşları arasındaki çocuklar aylık 348 avro

-7 yaşından küçük çocuklar aylık 318 avro alacak. 

Buna göre iki çocuklu dört kişilik bir aile aylık bin 724 avroya kadar yardım alabilecek.  

Almanya'da 6,5 milyon kişi Bürgergeld yardımı alacak. 6,5 milyon kişinin 5,4 milyonunu iş arayanlar, 1,1 milyon kişiyi de yaşlılık veya engeli sebebiyle çalışmayanlar oluşturuyor. 

Geri Dön 07 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN