Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Kasım 2022 Cuma

İşsizlik yüzde 5,3’e geriledi

Almanya’da isizlik bir önceki aya göre 43 bin azaldı ve 2 milyon 442 bine geriledi. Mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik ise 8 bin arttı.

İşsizliğin gerilemesinin Ukrayna'daki savaşın ekonomik etkisine ve enerji krizine rağmen, Almanya'daki işgücü piyasasının sağlam olduğunu kanıtladığını belirten Federal İş Ajansı (BA) Başkanı Andrea Nahles’in açıklamasına göre, işsiz sayısı eylül ayına göre 43 bin daha az olsa da yine de bir önceki yıla göre 65 bin daha fazla.

Böylece işsizlik oranı 0,1 puan azalarak yüzde 5,3 olarak kaydedildi. Nahles, “Daha fazla şirket olası kısa süreli çalışmaya hazırlanıyor ve yeni personel taleplerini azaltıyor” dedi. 

Federal İş Ajansı’nın kısa çalışma verileri Ağustos 2022'ye kadar mevcut. Ön tahminlere göre, bu ay 106 bin çalışana kısa çalışma ödeneği ödendi.

Geri Dön 04 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN