Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Ekim 2023 Perşembe

İsrail'e 'askeri destek' teklifi, Filistin'e destek mitingine yasak

Almanya, İsrail'e 'askeri destek' teklifi yaptı. Filistin'e destek mitinglerini ise yasakladı. Yasağa uymayan çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İsrail'e 'askeri destek' teklifi, Filistin'e destek mitingine yasak

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, İsrail'e askeri ve teknik destek önerisinin kabul edilmediğini belirtti. Pistorius, Alman hükûmeti olarak İsrail'e destek sunmaya hazır olduklarını, ancak şu ana kadar İsrail'in böyle bir desteğe ihtiyaç duymadığını açıkladı.

Pistorius, Almanya'nın İsrail'e siyasi destek vermeyi sürdürdüğünü ve insani yardım tekliflerinin olduğunu, ancak şu ana kadar İsrail'den bu yönde bir talep gelmediğini ifade etti. Pistorius, Hamas'ın elinde Alman rehineler olup olmadığı sorusu üzerine ise yorum yapmaktan kaçındı.

Filistin'e destek mitingleri yasaklandı

Berlin'de yapılması planlanan Filistin'e destek mitingi ve yürüyüş, kamu güvenliği gerekçesiyle yasaklandı. Berlin polisi, bu etkinliklerin kamu düzenini tehdit ettiği ve güvenliği riske attığı nedeniyle izin verilmediğini açıkladı. Aynı zamanda Frankfurt'ta da benzer bir Filistin dayanışma mitingi yasaklandı.

Neukölln'deki Hermann Meydanında toplanan yüzerlerce kişi, Filistin'e destek vermek amacıyla izinsiz gösteri yapmak istedi. Gösteriye izin vermeyen polisin dağılma çağrısına uymayan çok sayıda kişi göz altına alındı.

Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Mike Josef, bu tür gösterilerin çatışmaları teşvik ettiğini ve şiddeti özendirdiğini belirterek yasağı savundu. Hessen İçişleri Bakanı Peter Beuth da daha önce benzer etkinliklerde İsrail karşıtı sloganlar atıldığını ve antisemitik eylemlerin teşvik edildiğini ifade etti. Beuth, "Almanya'da Yahudilere yönelik şiddet eylemlerinin halka açık alanlarda kutlanmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Geri Dön 12 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN