Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Aralık 2022 Cumartesi

İşletmelere 1 milyar avro enerji yardımı

Almanya’da federal hükûmet ile eyaletler iflas tehdidiyle karşı karşıya kalan küçük ve orta ölçekli işletmelere 1 milyar avroluk destek fonu sağlayacak.

İşletmelere 1 milyar avro enerji yardımı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Eyalet Başbakanları Konferansı’nda yerel yöneticilerle bir araya geldi. Konferansta alınan karara göre, federal hükümet, eyaletlere, iflas tehdidiyle karşı karşıya olan, küçük ve orta ölçekli işletmelere verilmek üzere 1 milyar avroluk destek fonu sağlayacak. Söz konusu yardımlar doğal gaz ve elektrikte tavan fiyat ve aralık ayında faturaların karşılanmasına ek olarak yapılacak. 

İndirimli toplu taşıma

Toplantı sonrasında uzun zamandır tartışılan 49 avroluk bilet anlaşmazlığının da çözüldüğü açıklandı. Buna göre, biletle ilgili 2023 yılında yapılacak tüm masraflar federal hükümet ve eyaletler arasında yarı yarıya paylaşılacak. 

Biletin başlangıç tarihi konusunda ayrıntı vermeyen Başbakan Scholz, “Biletin çok hızlı bir şekilde hayata geçirilmesini istiyoruz. Tüm engelleri ortadan kaldırdık” şeklinde konuştu. Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst ise, “Bilet, gelecek yıl mart sonu gibi satışa çıkabilir" dedi. 

Görüşmede, eyalet yöneticileri ısınmak için mazot, pelet ve briket odunu kullananlar için de enerji yardımı verilmesini gündeme getirdi. Ancak talep kabul görmedi. Kuzey Ren Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst: “Eyalette, hanelerin dörtte birinde doğal gaz kullanılmıyor. Karar bizim için hayal kırıklığı oldu, bu adaletsizliğe son verilmesi gerekiyordu” diye konuştu. 

Geri Dön 10 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN