Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
15 Ağustos 2023 Salı

İslam düşmanı suçlar arttı

Almanya'da ocak-haziran döneminde 258 adet İslamofobik suç işlendiği, bu sayının geçen yılın aynı dönemine göre artış gösterdiği belirtildi.

Alman hükûmetinin Sol Parti'nin soru önergesine verdiği yanıta göre, Evangelische Pressedienst (epd) adlı medya kurumu tarafından aktarılan habere göre, haziran sonuna kadar 258 İslam karşıtı suç kaydedildi. Bu rakam, 2022'nin aynı döneminde tespit edilen 142 suçtan daha yüksektir.

İlk yarısında gerçekleşen İslamofobik suçlar arasında, 17 kişinin yaralandığı saldırılar yer aldı. Bu suçların büyük bir bölümü aşırı sağcılar tarafından işlendi.

Sol Parti Milletvekili Petra Pau, Almanya'da sağ ve muhafazakar kesimden yükselen İslamofobik ifadelerin yaygınlaşmasına dikkat çekerek, "Maalesef bu yaygınlaşma, aşırı sağcıların eylemlerini giderek daha meşru hale getiriyor. Bu durumun şaşırtıcı olmadığını söyleyebilirim." şeklinde konuştu.

Ayrıca, Sol Partili Pau, Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser'in suç işlemese dahi aşiret üyelerinin sınır dışı edilmesi önerisinin 'ırkçı tartışmalara ve düşmanca bir ortama' yol açtığını belirtti.

Geri Dön 15 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN