Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2023 Perşembe

Isınma yardımı başvuruları başladı

Likit gaz, mazot ve pelet kullanarak ısınan haneler için ısınma yardımı başvuruları, Almanya genelinde başladı. Sadece Kuzey Ren Vestfalya ve Bavyera eyaletleri bu uygulamadan yararlanamayacak.

Isınma yardımı başvuruları başladı

Isınma yardımı, 1 Ocak 2022 ile 1 Aralık 2022 arasında ödenen faturalara göre hesaplanacak ve en az 100 avro, en fazla 2 bin avro olacak. Ayrıca yardım, geriye dönük olarak verilecek. Kömür, talaş ve odun briketleriyle ısınanlar da bu yardımdan faydalanabilecek. Başvurular ‘Brennstoffhilfe’ adlı online portal üzerinden yapılacak. Bavyera, Berlin ve Kuzey Ren Vestfalya hariç, tüm eyaletler bu portalı kullanabilecek. 

Portalda, bir hesap makinesi ya da referans fiyatlar yardımıyla, alınacak hibe miktarı belirlenebilecek. Başvuru yaparken bir önceki yılın faturaları ve banka hesap bilgileri istenecek. 

Kiracılar başvuru yapmak zorunda değilken, ev sahiplerinin kiracılara yardımı aktaracaklarını taahhüt etmeleri gerekiyor. Bavyera, Berlin ve Kuzey Ren Vestfalya’da oturanlar ise yerel birimlere başvuracak. Bu eyaletlerde başvurular 15 Mayıs’ta başlayacak, 30 Haziran’da bitecek.

Doğal gaz ve merkezi ısıtma kullananlar için ise Aralık 2022’de tek seferlik ödeme yapılmıştı ve fiyat artışlarına karşı önlem alınmıştı. 

Geri Dön 11 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN