Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2023 Salı

Isınma giderlerinde büyük artış

Enerji krizi nedeniyle, geçen yıl Hartz IV alanların ısınma giderlerinde yüzde 7'nin üzerinde bir artış oldu. 

Jobcenter verilerine göre, Hartz IV alan kişilere sadece ısıtma ve sıcak su (Heizung und Warmwasser) için toplam 2,3 milyar avro ödendi. 2021’e göre bu oran yaklaşık yüzde 7 ​​daha fazla.

Eylül-Aralık döneminde Jobcenter, ısınma için 862,7 milyon avro ödedi. Böylece, önceki yılın aynı dönemine göre 163,8 milyon avroluk (yüzde 23,4) bir artış kaydedildi.

Hartz IV alan hanelerin ısınma maliyetleri metrekare başına Aralık ayında 1,49 avro ile yeni bir rekora yükseldi. 2021'in aynı döneminde, 1,17 avro idi, böylece metre kar başına yüzde 27,4 bir artış kaydedilmiş oldu. Hartz IV alan ve yalnız yaşan biri için ayda ortalama 61,86 avro, bir çift için 88,02 avro ve dört kişilik bir hane için 116,05 avro ödendi.

Geri Dön 18 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN