Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

IŞİD iddianamesi hazırlandı

Federal Anayasa Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Thomas Haldenwang, Orta Doğu'daki çatışmaların Almanya'nın iç güvenlik durumunu etkilediğini açıkladı.

Başkent Berlin'de düzenlenen 'Uluslararası kriz ve olayların Almanya'daki güvenlik durumuna etkileri' konulu sempozyumda konuşan Haldenwang, dünya genelindeki çatışma durumlarının, otoriter devletlerin iktidara yönelik artan arzularının ve küresel güç değişimlerinin Almanya'nın güvenlik durumu üzerinde etkili olduğunu belirtti.

Haldenwang, özellikle Ortadoğu'da yaşanan olayların İslamcı motivasyonlu saldırı tehdidini artırdığını ifade etti. Bu bölgedeki savaşlar nedeniyle saldırı düzenlemeye motive olabilecek kişilerin varlığından endişe duyduğunu ve bu kişilerin halka açık etkinlikler gibi 'yumuşak hedeflere' saldırı düzenleyebileceklerini söyledi.

ARD yayınına katılan Haldenwang, Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir 'olay yoğunluğu' ile karşı karşıya olduğunu dile getirdi. Radikalleşme sorununa ek olarak, Rusya'nın casusluk ve siber saldırı faaliyetlerine de değinen Haldenwang, Almanya'da demokrasiyi istikrarsızlaştırmak için çeşitli yöntemlerin kullanıldığını vurguladı. Bu yöntemler arasında casusluk, siber saldırılar, nüfuz ve dezenformasyon çalışmaları, silahların yayılması, sabotaj ve devlet terörü eylemleri bulunuyor.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN