Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Kasım 2022 Cuma

Isı pompası alanlara kötü haber

Kış soğuk geçecek. Doğalgaz ve elektriğe gelen zamların ardından vatandaş daha ucuz alternatiflere yöneldi. Bunlardan biri olan ısı pompalarına da yakın zamanda yüzde 60’ın üzerinde zam bekleniyor.

EnBW şirketi 1 Ocak 2023 itibariyle fiyatların ortalama yüzde 60’dan fazla zamlanacağını duyurdu. Şirket zamlara gerekçe olarak artan tedarik maliyetlerini gösterdi. Buna göre, ısı pompasıyla ısınmak için yıllık 6 bin 500 kilovatsaat elektrik harcayan bir hanenin aylık maliyetlerinin 66 avro artması bekleniyor. 

Alman Enerji Ajansı’ndan yapılan açıklamada ülke genelinde ısı pompalarına ilginin arttığı doğrulanmıştı. Tabii bunların kurulumunda evin yapısal durumu önemli. Her eve ısı pompası kurulamıyor. Bununla birlikte Almanya’da süren kalifiye işçi açığı, teslimat sıkıtısı ve yükselen maliyetler nedeniyle kurulumlar önceki yıllara nazaran oldukça yavaş.

Daha önce Ekonomi Bakanı Robert Habeck, ısı pompalarını uygun maliyetli ve iklim dostu diyerek tavsiye etmişti. Bakan Habeck, “2030 yılına kadar ülke genelinde milyonlarca pompa sistemi kurmak istiyoruz” demişti. 

Geri Dön 11 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN