Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Nisan 2024 Çarşamba

İşçi ve emeklilere vergi indirimi müjdesi

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, vergiden muaf gelir sınırını artırıp maaş artışlarının otomatik olarak yüksek vergi dilimine sürüklenmesini engelleyerek vergi yükünü hafifleteceklerini açıkladı.

İşçi ve emeklilere vergi indirimi müjdesi

Almanya'da işçi ve emeklilerin eline geçen para miktarı artacak. Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, vergiden muaf gelir sınırını yükselterek ve maaş artışlarının otomatik olarak daha yüksek vergi dilimlerine sürüklenmesini engelleyerek, çalışanlar ve emeklilerin vergi yükünü hafifleteceklerini açıkladı. Lindner'in planları arasında, 2025 ve 2026 yıllarında da devam etmesi beklenen, toplamda 2 milyar avro değerinde destek sağlamak da var.

1 Ocak 2024'ten itibaren geçerli olacak vergi indirimi ile vergiden muaf gelir sınırı 696 avro artarak 10 bin 908 avrodan 11 bin 784 avroya, çocuk yardımı ise 6 bin 24 avrodan 6 bin 612 avroya yükseltilecek. Bakan Lindner, vergiden muaf asgari gelir sınırını daha da artırmak istediğini belirtse de, SPD ve Yeşiller'in bu öneriye karşı çıktığı bilgisi verildi.

FDP Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Christoph Meyer, sosyal yardımların arttığı bir dönemde, çalışan nüfusun da daha fazla gelir elde etmesi gerektiğini vurguladı. Bakan Lindner, vergi artışlarının engellenmesinin önemini vurgulayarak, çalışanların desteklenmesinin devletin finansmanında önemli bir rol oynayan orta sınıfın adaleti için de mücadele etmek anlamına geldiğini ifade etti. Lindner, X’te yaptığı paylaşımda, “SPD'nin Bürgergeld'i muazzam miktarda artırmakla hiçbir sorunu yok. Ancak bazıları, çalışan nüfus için vergi artışı tehdidini engellemeyi saçma buluyor. Devletimizi finanse eden orta kesim de dahil olmak üzere adalet için savaşmaya devam edeceğim” dedi.

Geri Dön 03 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN