Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2024 Cuma

İş dünyası da AfD'nin yükselişinden endişeli

Almanya'da iş dünyası, aşırı sağcı AfD'nin hızlı yükselişinden endişeli. Şirketler, AfD'nin toplumsal sorunların yanında ekonomik sorunlar da yaratabileceği kanaatinde.

Dernekler, sendikalar, Federal İş Ajansı ve büyük şirketler, Alman ekonomisinin yanı sıra ülkenin küresel itibarını da tehdit edebilecek olan yabancı düşmanlığının artmasından rahatsızlık duyuyor.

Infineon gibi önemli şirketlerin CEO'ları, AfD'nin yarattığı nefret ikliminin toplumu böldüğünü ve iş dünyasına zarar verdiğini belirtti. CEO Jochen Hanebeck, şirketin dünya çapında başarılı olabilmesi için her zaman açık olunması gerektiğini vurgulayarak, aşırı sağın bu açık düşünceyi tehdit ettiğini ifade etti.

Alman Sanayiciler Birliği Başkanı Siegfried Russwurm, AfD'nin yükselişinin sadece ekonomik değil, aynı zamanda toplumsal açıdan da tehlikeli olduğunu söyledi. Russwurm, aşırı sağın ülkenin bir arada yaşama kültürüne zarar verdiğini ve gelecek için risk oluşturduğunu belirtti.

Federal İş Ajansı ise yabancı çalışanların AfD'nin etkisi altında başvurularını geri çektiğini veya ertelediğini raporladı. Bu durumun, nitelikli iş gücü eksikliğini daha da artırarak ekonomiye olumsuz etki yarattığı ifade edildi.

Saksonya, Thüringen ve Brandenburg eyaletlerindeki seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, AfD'nin etkisi endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

Geri Dön 19 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN