Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Aralık 2023 Cuma

İş beğenmeyenin yardımı kesilecek

Çalışma Bakanı Hubertus Heil, iş beğenmeyip teklifleri reddedenlere sağlanan devlet yardımlarını kesme planını açıkladı ve "Almanya çalışkan insanların ülkesi" dedi.

İş beğenmeyenin yardımı kesilecek

Heil'in hazırladığı yasa tasarısı, bu kişilerin yardımlarını 2 ay içinde durdurmayı öngörüyor. Ancak devlet, barınma ve ısınma masraflarını karşılamaya devam edecek. Bu düzenlemenin, 2 Ocak 2024'e kadar hükûmet tarafından onaylanarak yeni yılda hızla yürürlüğe girmesi hedefleniyor.

Heil: Almanya çalışkan insanların ülkesi

Düzenlemenin, Almanya'nın yıllık bütçesinde yaklaşık '170 milyon avro' tasarruf sağlaması bekleniyor. Çalışma Bakanı Heil, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, yardım alanların büyük çoğunluğunun çalıştığını, ancak iş tekliflerini sürekli reddeden bir azınlığın sistemde daha sert yaptırımlarla karşılaşacağını belirtti. Heil, bu adımın adalet meselesi olduğunu ve Almanya'nın çalışkan insanların ülkesi olduğunu vurguladı.

Mevcut uygulama nasıl?

Federal Anayasa Mahkemesi'nin 2019'da daha sert yaptırımları yasaklamasının ardından, İş Bulma Kurumu'nun (Jobcenter) şu anda yardımların en fazla yüzde 30'unu kesmesine izin veriliyor. Bu yeni yasa tasarısıyla, iş bulma sürecinde işbirliği yapmayan bireylere uygulanacak yaptırımların artırılması hedefleniyor.

Geri Dön 29 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN