Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mart 2024 Perşembe

Irkçı Sellner’e Almanya’ya giriş yasağı

Almanya'nın Brandenburg eyaletinin başkenti Potsdam şehrinde, aşırı sağcı Avusturya Kimlik Hareketi'nin eski lideri Martin Sellner'e giriş yasağı getirildi.

Bu karar, Sellner'in geçen yıl aralık ayında göçmenleri sınır dışı etme planlarının yapıldığı bir toplantıya katılmasının ardından alındı. Potsdam Şehir Yönetimi, AB vatandaşı olan Sellner'e yönelik bu yasağın hemen geçerli olduğunu ve eğer şu anda Almanya'da bulunuyorsa, bir ay içinde ülkeyi terk etmesi gerektiğini bildirdi. Ayrıca, yasağa aykırı hareket etmenin suç teşkil edeceği ve cezai sonuçları olacağı uyarısında bulundu.

Sellner, şu an Avusturya'da olduğunu ve yakın zamanda Almanya'ya giriş yapmayacağını ifade etti. Potsdam Belediye Başkanı Mike Schubert ise, devletin meşru araçları kullanarak gücünü göstermesi gerektiğini belirtti. Demokrasinin sağlamlığını vurgulayan Schubert, temel haklar ve Anayasa'nın korunması için yetkili kurumların gerekli kaynakları kullanması gerektiğini dile getirdi.

Geri Dön 21 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN