Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Eylül 2023 Çarşamba

Irkçı gruba yasak

Almanya İçişleri Bakanlığı, ırkçı Neonazi grubu 'Hammerskins Almanya'nın faaliyetlerini yasakladığını duyurdu. 

İçişleri Bakanlığı, aşırı sağcı Hammerskins ve onlara destek veren 'Crew 38' adlı grupların anayasal düzene tehdit oluşturduğu gerekçesiyle yasağın geldiğini açıkladı.

10 eyalette 28 adrese eş zamanlı baskın

Yapılan açıklamada, yasak kararının ardından 10 eyaletteki 28 adresin erken saatlerde baskına uğradığı ve grubun malvarlıklarına el konulduğu ifade edildi. İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu yasağın aşırı sağa ağır bir darbe olduğunu ve Almanya'da uluslararası alanda faaliyet gösteren bir Neonazi grubunun insanlık dışı faaliyetlerine son verildiğini vurguladı.

ABD makamları da destek verdi

Faeser, aşırı sağın Alman demokrasisine yönelik en büyük tehdit olmaya devam ettiğini belirterek, aşırı sağcı yapıların yok edilmesi için kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Faeser ayrıca, yasağın hazırlıklarının bir yıldan uzun bir süredir devam ettiğini ve ABD makamlarının da bu süreçte destek verdiklerini söyledi.

Hammerskins Almanya'nın ülke genelinde özellikle konser etkinlikleri düzenleyerek aşırı sağ propagandası yaptığı biliniyor. Bu yasağın ardından Almanya'da yasaklanan ırkçı yapıların sayısı 20'ye ulaşmış oldu.

Geri Dön 20 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN