Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Aralık 2022 Salı

İndirimli biletlerde belirsizlik sürüyor

Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, aylık 49 avro olacak indirimli toplu taşıma biletinin maliyetiyle ilgili belirsizliğin halen sürdüğünü açıkladı.

İndirimli biletlerde belirsizlik sürüyor

Bakan Wissing Welt am Sonntag’a konuştu. 49 avroluk biletle ilgili belirsizliğin sürdüğünü söyleyen bakan, “Biletin maliyeti en erken 2024 yılında hesaplanabilecek. Federal hükûmet proje için 1,5 milyar avro bütçe hazırladı. Artırılan bölgeselleştirme fonlarıyla eyaletler desteklenecek. Ancak çıkacak ek maliyetlerin yarısını üstlenmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin Alman Basın Ajansı’na demeç veren Demiryolları ve Ulaşım Birliği Başkanı Martin Burkert ise şöyle konuştu:

49 avroluk bilet projesi sektör çalışanları kabul etmediği sürece hayata geçirilemez. 9 avroluk biletten bu yana sektördeki iş yükü arttı, personel açığı büyüyor. Deutsche Bahn bu yıl 24 bin kişiyi işe almasına rağmen neredeyse yarısı iş yükü ve düşük ücret nedeniyle istifa etti.

Geri Dön 06 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN