Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Kasım 2022 Cuma

İndirimli bilet yılbaşına yetişmeyebilir

Almanya’da ocak ayında başlaması planlanan 49 avroluk indirimli bilet (Deutschlandticket) uygulamasının gecikebileceği ifade edildi.

İndirimli bilet yılbaşına yetişmeyebilir

Deutschlandticket'in piyasaya sürülmesiyle hükümet hem vatandaşın cebini rahatlatmayı hem de toplu taşıma kullanımın artırılacak trafiği rahatlatmayı amaçlıyor.

Hessen Eyaleti Ulaştırma Bakanı Tarek Al-Wazir, "En başından beri, herkes için ucuz, ülke geneli geçerli bir bilet hedefimiz doğrultusunda çalışıyoruz. Deutschlandticket ile artık bu hedef ulaşılmış olunacak” dedi.

Bilet, federal ve eyalet hükümetleri tarafından yarı yarıya finanse edilecek. Federal hükûmet bu projeye her yıl 1,5 milyar avro ayıracak. Aynı şekilde eyaletler de 1,5 milyar avro ayıracak.

Ancak taşıma şirketleri hükümetin hedeflediği gibi ocak ayında 49 avro bilet uygulamasına geçmenin pek mümkün olmadığını düşünüyor. Alman Taşıma Şirketleri Birliği’ne göre de Deutschlandticket'ın 1 Mart'ta başlaması daha gerçekçi olur.

Uzmanlarsa, Deutschlandticket’ın tek başına işe yaramayacağına, insanların daha fazla yürümeye veya bisiklet kullanmaya teşvik edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Geri Dön 18 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN