Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Temmuz 2023 Cuma

'İmparatorluk Vatandaşları' yargılaması sürüyor

Almanya'da, Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ı kaçırmak ve darbe girişiminde bulunmakla suçlanan 5 kişinin yargılaması devam ediyor.

Koblenz Eyalet Yüksek Mahkemesinde görülen davada, "Birleşik Vatanseverler" adlı aşırı sağcı örgüt üyeleri, federal hükûmetin devrilmeye çalışılması ve iç savaş benzeri koşullar yaratma suçlamalarıyla yeniden yargılandı.

76 yaşındaki bir sanık, Alman hükûmetinin planlı şekilde devrilmeye çalışılması ve Karl Lauterbach'ın kaçırılması iddialarını reddetti ve terör örgütüne üye olduğu suçlamalarını kabul etmedi.

Savcılık, sanıkların 'Reichsbürger' (İmparatorluk Vatandaşları) çevresine ait olan bir grubun temel amacının özgür demokratik düzeni ortadan kaldırmak olduğunu ileri sürüyor. Sanıkların planları arasında, "Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ın kaçırılması" ve federal hükûmete karşı haince bir girişimde bulunmak da bulunuyor. Ayrıca, grup üyelerinin Almanya'daki elektrik altyapısına patlayıcılarla saldırı düzenleyerek ülke genelinde elektrik kesintisi yaratma niyetinde oldukları belirtiliyor.

Bu 5 örgüt üyesi, 14 Nisan 2022'de gözaltına alınmıştı ve tutuklu olarak yargılanmaya başlanmıştı. Dava hakkında kararın Ocak 2024'te verilmesi bekleniyor.

Geri Dön 28 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN