Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ekim 2023 Çarşamba

IMF: Almanya bu yıl küçülen tek gelişmiş ekonomi olabilir

IMF, Almanya'nın bu yılki ekonomik büyüme tahminini yüzde eksi 0,3'ten yüzde eksi 0,5'e düşürdü. Almanya, bu yıl küçülen tek gelişmiş ülke olacak.

Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nun ekim sayısını "Küresel Farklılıklarda Seyahat" başlığıyla yayımladı. Raporda, dünya ekonomisinin geçen yıl yüzde 3,5 büyüdüğü, ancak bu yıl yüzde 3 büyüme ve gelecek yıl yüzde 2,9 büyüme beklediği belirtildi.

Almanya'nın bu yıl yüzde 0,5 oranında küçülmesi öngörülüyor, ancak gelecek yıl yüzde 0,9 büyüme bekleniyor.

IMF Baş Ekonomisti Pierre-Olivier Gourinchas, küresel ekonomideki yavaşlamanın bazı ülkelerde daha fazla hissedildiğini söyledi. Pandemi ve Ukrayna'daki savaşın yanı sıra yüksek enflasyon ve sıkı para politikasının büyümeyi etkilediğine dikkat çekti. Gourinchas, dünya ekonomisinin yavaşladığını, ancak tamamen durmadığını ifade etti. Ancak bu yavaşlamanın gelişmiş ülkelerde daha fazla hissedildiğini belirtti.

Geri Dön 11 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN