Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Mart 2023 Perşembe

İmar Bakanı zorunlu yenilemeye karşı çıktı

İmar Bakanı Klara Geywitz, enerji verimliliğini artırmak için konutların zorunlu renovasyonuna karşı çıktı.

Avrupa Parlamentosu (AP), enerji verimliliğini artırmak için konutların zorunlu renovasyonuna yeşil ışık yaktı. Almanya’da İmar Bakanı Klara Geywitz’den ise söz konusu düzenlemelere ilişkin tepki geldi.

Geywitz, Dlf’e verdiği demeçte; “Tadilatın mecburi tutulması anayasa aykırı” diyerek, “Vatandaş, 80 bin, 100 bin avroluk tadilat masraflarının nasıl üstesinden gelebilir?” sorusunu sordu. SPD’li Bakan, konutlardan önce, okul, belediye gibi kamu binalarında tadilat yapılması gerektiğini savundu. 

Geywitz’e bir destek de Gedaschko’dan

Konut Endüstrisi Başkanı Başkanı Axel Gedaschko, Geywitz’e destek veren bir açıklamada bulundu. Gedaschko, “İnşaat maliyetlerindeki artış, işçi açığı ve yükselen faizler nedeniyle söz konusu kararı saçma ve adaletsiz buluyorum” diye konuştu. 

Geri Dön 23 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN