Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Eylül 2022 Perşembe

İmar Bakanı konut sorunundan ‘önceki hükûmetleri’ sorumlu tuttu

SPD’li İmar Bakanı Klara Geywitz, yaşanan konut sorunundan önceki hükûmetleri sorumlu tuttu ve sosyal konutlara çok az yardım yapıldığını savundu.

İmar Bakanı konut sorunundan ‘önceki hükûmetleri’ sorumlu tuttu

BILD TV’de yayına katılan İmar Bakanı, "Yıllardır devlet, sosyal konutlara çok az yatırım yaptı. Ancak bunu değiştirmek için İmar Bakanı olarak burada oturuyorum” ifadelerini kullandı. İki milyon haneyi desteklemek istediklerini söyleyen Bakan Geywitz, konut yardımına (Wohngeld) ilişkin de konuştu. Geywitz, "Hedefim, eylül sonunda bunu kabineye getirmek ve 1 Ocak 2023'te yürürlüğe koyabilmek için, hızlı bir şekilde Federal Meclis'ten geçmesini sağlamak” dedi.

Kimlerin konut yardımı başvurusunda bulunabileceği sorusu ise hâlâ belirsizliğini koruyor. Bakan, “Tam olarak şimdi bir şey söyleyemeyiz, çünkü bu nerede yaşadığınıza bağlı. Ama kabaca asgari ücret alanlar veya bu miktarda emekli maaşı alanlar konut yardımı talep edebilirler. Bunun genişlemesi de mümkün” dedi. 

Geri Dön 22 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN